"To, kar Jezus uči ? je skoraj nasprotje našim željam ? daje pa srečo! Pomeni ljubiti vse in vse božje stvarstvo ter se veselite, da je." B. sl. Alojzij Kozar

Se veselite ponovnega odprtja cerkve?
  ZELO
  DA
  NE
  Vseeno mi je

Sestra Marjeta Zanjkovič

OBVESTILA

Misijonarka s. Marjeta Zanjkovič, domačinka iz Gibine, deluje na Madagaskarju.
Njeno delo lahko podprete z donacijo njej osebno na številko:
SI56 0201 4005 1368 933
referenca: SI00 279646
BIC: LJBASI2X
koda namena: CHAR
--------------------------------

NAŠI RAJNI

V ponedeljek, 20. aprila 2020, je v Socialno varstvenem zavodu Hrastovec, umrl Janez Kutnjak iz Razkrižja 7; zakonski sin + Simona in  + Veronike, roj. Šömen. Pokopali smo ga v ožjem družinskem krogu v torek, 28. aprila 2020 na pokopališču na Razkrižju. Naj počiva v miru. Domačim izrekam iskreno sožalje.

V torek, 28. aprila 2020, je v Domu starejših Ljutomer, umrla Gabrijela Sagaj iz Šprinca 6; zakonska hči + Ludvika in + Marije, roj. Črešovnjak. Pokopali smo jo v ožjem družinskem krogu v ponedeljek, 4. maja 2020 na pokopališču na Razkrižju. Naj počiva v miru. Domačim izrekam iskreno sožalje.

OBVESTILA

PRVO SVETO OBHAJILO

Na srečanju staršev  prvo-obhajancev smo sklenili, da bo slovesnost prvega svetega obhajila za letošnje prvo-obhajancev v nedeljo, 21. junija 2020, ob 9.00 uri. To bo sveta maša samo za prvoobhajance in njihove starše. Več boste prebrali v naslednjih Oznanilih.

SVETA BIRMA 2020 IN ORATORIJ

Slovesnost svetih birm v naši škofiji letos ne bo.

Prav tako letos ne bo župnijskih proščenj in oratorija za mlade.

POROKE

Pri porokah je ob novo-poročencih ter dveh prič ali pri krstu ob krščencu ter enem ali dveh botrih lahko navzočih največ še 15 oseb. Tudi v tem primeru je potrebno upoštevati varnostne ukrepe (razkužila, maske, medsebojna razdalja). Škof ordinarij spregledov večjega števila udeleženih ne bo dajal.

OBISKI BOLNIKOV PO DOMOVIH

Obiskov bolnikov po domovih za prvi petek do nadaljnjega ne bo, razen v smrtni nevarnosti.

POGREBI

Pogrebi so v najožjem družinskem krogu.

Kako ravnamo pred vstopom v cerkev
Navodila za uvajanje bogoslužja