"Veselje bo tako popolno, da bomo nesposobni za vsak občutek maščevalnosti ali privoščljivosti. Vsemu temu se polaga temelj tukaj in sedaj. Kakšno življenje, takšna smrt, kakšna smrt, taka večnost." B. sl. Alojzij Kozar

Se veselite ponovnega odprtja cerkve?
  ZELO
  DA
  NE
  Vseeno mi je

Sestra Marjeta Zanjkovič

OBVESTILA

Misijonarka s. Marjeta Zanjkovič, domačinka iz Gibine, deluje na Madagaskarju.
Njeno delo lahko podprete z donacijo njej osebno na številko:
SI56 0201 4005 1368 933
referenca: SI00 279646
BIC: LJBASI2X
koda namena: CHAR
--------------------------------
SVETA BIRMA
V nedeljo, 12. julija 2020, je bila pri nas slovesnost svete birme. Gospod škof dr. Peter Štumpf je podelil darove Svetega Duha devetnajstim birmancem in birmankam:
7. razred
9. razred
19. Klara Rubin, Cezanjevci
KRSTI
V soboto, 8. avgusta 2020, je bil krščen in postal Božji otrok Filip Kunčič, zakonski sin Denisa Kunčiča in Barbare, roj. Slavinec iz Šafarskega 28 d. Rojen je bil 24. marca 2020 v Murski Soboti in krščen 8. avgusta 2020 na Razkrižju. Staršem, botrom in domačim iskreno čestitam.
POGREBI
V ponedeljek, 19. julija 2020, je v Univerzitetnem kliničnem centru Ljubljana, umrl Jožef Sudec, mož Metke, roj. Flac iz Ljutomera, Ante Trstenjaka 13. Rojen je bil 10. aprila 1952 v Murski Soboti in pokopan 25. julija 2020 na pokopališču na Razkrižju. Naj počiva v miru. Domačim izrekam iskreno sožalje.
V nedeljo, 2. avgusta 2020, je na svojem domu v Šprincu 15, umrla Terezija Škrlec, roj. Trstenjak. Rojena je bila 25. septembra 1931 v Robadju in pokopana 6. avgusta 2020 na pokopališču na Razkrižju. Naj počiva v miru. Domačim izrekam iskreno sožalje.
KRIŠTOFOVA NEDELJA
V nedeljo, 26. julija 2020 smo obhajali Krištofovo nedeljo. Pri obeh mašah smo blagoslovili naše avtomobile in sodelovali pri akciji MIVA – Z veseljem darujmo, življenja rešujmo. Zbrali smo 800,00 evrov. Z zbranim denarjem pomagamo slovenskim misijonarjem pri nabavi motornih vozil za delovanje v misijonih. Bog plačaj za vaš dar.
ROMANJA
Zaradi epidemije koronavirusa 19 dekanijskega romanja na Ptujsko Goro 30. avgusta 2020 letos ne bo. Prav tako ne bo romanja v Ludbreg, v soboto, 5. septembra.
MARIJINO VNEBOVZETJE - ŠPRINC
Na praznik Marijinega vnebovzetja letos ne bo proščenja pri kapeli v Šprincu in Koprivi.

Kako ravnamo pred vstopom v cerkev
Navodila za uvajanje bogoslužja