"Veselje bo tako popolno, da bomo nesposobni za vsak občutek maščevalnosti ali privoščljivosti. Vsemu temu se polaga temelj tukaj in sedaj. Kakšno življenje, takšna smrt, kakšna smrt, taka večnost." B. sl. Alojzij Kozar

VEROUK

URNIK VEROUKA, 2017 - 2018

1. razred

petek ob 13.30 do 14.30

2. razred

petek ob 14.30 do 15.30

3. razred

četrtek ob 14.00 do 14.45

4. in 5. razred

četrtek ob 14.45 do 15.30

6. razred

petek ob 15.30 do 16.15

7. in 8. razred

četrtek ob 15.30 do 16.15

9. razred

petek ob 16.15 do 17.00

VEROUČNO LETO 2017 - 2018
DRAGI STARŠI VEROUČENCEV !
Na začetku veroučnega leta 2017/18 vas lepo pozdravljam in želim lep začetek veroučnega in šolskega leta. Ko iščemo vero, se ne zanašajmo samo na verouk, saj je vendar jasno, da verouk brez verske vzgoje v družini ne more otroka vzgojiti v kristjana. Potrudimo se, da bomo otrokom posvečali dovolj časa in dovolj ljubezni in tako gradili temelj, ki ga bodo lahko dograjevali učitelji, vzgojitelji in kateheti. Otroku boste najbolj pomagali k rasti v veri, če boste skupaj z njim obiskovali nedeljsko sveto mašo in v družini gojili skupno (večerno) molitev. Naj   bo pot vaših otrok skozi vrata šolskih in veroučnih učilnic blagoslovljena in naj jih spremlja Božji blagoslov.
OB VPISU VEROUČENCA VRNETE TUDI SPRIČEVALA.

VPISNINA ZA VEROUK – to ni plačilo verouka – župnik od tega ne prejme nič. Ob vpisu otroka boste starši poravnali tudi stroške učbenikov in delovnih zvezkov. Učbenika ni potrebno kupiti, če ga lahko dobite od starejšega brata, sestre … Je pa pri verouku obvezen, prav tako delovni zvezek za domače naloge. Ta mora biti nov in prazen. Vpisnina je stvar solidarnosti. Z vpisnino bomo krili stroške kurjave in elektrike. Prispevek za prvega otroka je 20€, za drugega otroka 15€, za tretjega otroka prispevka ni. Za kritje stroškov verouka, ne bi bilo pravično, da bi denar vzeli od rednih nedeljskih nabirk, ki so namenjene za življenje in tekoče vzdrževanje župnije.

Vpis otrok za verouk bo v petek, 8. septembra 2017, od 13. do 15. ure. Starši prvošolcev prinesite s seboj družinsko knjižico ali krstni list, če je bil otrok krščen drugod.