"Verovati v Boga, kakor ga poznamo v Stari zavezi in verovati v Jezusa Kristusa, pomeni verovati, da je vsak človek poklican k večnemu življenju." B. sl. Alojzij Kozar

KARITAS

Program Domačija

Dragi župljani! Z veseljem vam sporočamo, da smo po dvoletnih pripravah konec avgusta pričeli izvajati program Domačija. Ker smo na samem začetku iskanja poti za mlade vsi skupaj potrebni velike božje pomoči in milosti, vas prosimo k molitvi zanjo, da bomo lažje in bolje skupaj z mladimi iskali dobre poti za nas in za njih. Prav tako bi nam prišla prav tudi materialna pomoč v obliki hrane, posode za kuhanje, posteljnina – predvsem tople odeje, hišno in kmečko orodje, zamrzovalnik, pralni stroj, električno pečico, … Vaše prispevke lahko oddate pri vaši župnijski Karitas. Ob tej priložnosti se zahvaljujemo vam vsem razkriškim župljanom in občanom, ki ste nas podpirali z molitvijo, dejanji in dobro besedo ob pripravah na program in pri obnovi Rumičeve domačije na Šprincu. Verjamemo, da bomo vsi skupaj s skupnimi našimi prizadevanji lahko kos zahtevnim nalogam, ki smo si jih zadali ob odločitvi, da prav v vaši prečudoviti razkriški župniji in občini vsi skupaj iščemo dobre poti mladim ljudem, ki od nas pričakujejo, da jim bomo kot »dobri pastir«, ki je šel iskat izgubljeno ovčko in si jo je nadel na ramena, da sta se skupaj lažje in varneje vrnila v zavetje. Dobri Bog naj vam bogato poplača za vsa vaša dobra dela!

Simon Slana, ravnatelj Škofijske karitas Murska Sobota

Jožef Kociper, generalni tajnik Škofijske karitas Murska Sobota